Doporučená literatura

25. listopadu 2020; přečtete za 1 minutu


Popadnout kousek zeleniny a zkvasit ho je velmi jednoduché a ono to vždycky nějak dopadne. Když se ale svému jídlu věnujete trochu systematičtěji, potřebujete nějakou literaturu, ke které se můžete vracet a buď čerpat novou inspiraci, anebo ověřovat a upevňovat existující poznatky. To je proces soustavného celoživotního učení. Tyhle knížky jsme v redakci přečetli a můžeme je rozhodně doporučit, některé z nich jsou v nabídce mého malého fermentačního eshopu, pro některé budete muset do zahraničních eshopů nebo do antikvariátu.

Vláďa Sojka

Na blog Zkvašeno přispívám od roku 2017, zajišťuji technický chod a provádím základní jazykové korektury. Ve svém volném čase samozřejmě kvasím, reinstaluji kávovou kulturu, fotímurčuji houby, peču chleba, chodím po Českém krasu a obdivuji přírodu.

Na mém malém e‑shopu Fermentárum.cz seženete rozličné kultury pro domácí kvašení a literaturu. Pořádám pro veřejnost nepravidelně workshopy a přednášky, přijíždím s tématem fermentování potravin na pozvání do knihoven, škol, domácností, restaurací i na festivaly. Nabízím i individuální online konzultace a přednášky. Kontakt info@fermentarum.czKomentáře nejsou povoleny.