Na blog Zkvašeno přispívám od roku 2017, zajišťuji technický chod a provádím základní jazykové korektury. Ve svém volném čase samozřejmě kvasím, reinstaluji kávovou kulturu, fotím a určuji houby, peču chleba, chodím po Českém krasu a obdivuji přírodu.
Na rok 2023 chystáme alespoň 3 kouzelnické kejkle, z nichž první je e-mailový občasník, skrz který k vám budu posílat trochu něco užitečnějšího, než pozitivní energii.
Saké
Peklo zamrzlo, Bill Gates rozdává Windows zadarmo a já jsem zkvasil svůj první chlast. Experimentovat můžete i vy a když se pokus nepovede, bude skvělý rýžový ocet!
Na dovolenou bez mikroutů
Jak dlouhodobě uchovávat své oblíbené kultury, když zrovna odjíždíte na delší dobu z domácnosti a nesehnali jste jim dobře placený hotel.
Chlebový kvásek vždyživý
V tomto zápisku se nebudu zabývat teorií pečení, ani recepty na chleba, to už na kváskové mapě máme, Chtěl bych se tentokrát podělit o zkušenosti s vedením žitného kvasu a jeho udržením v dobré kondici.
10 fermentů, bez kterých se neobejdu
Top 10 kvašených dobrot, bez kterých už bych já nebyl já. Máte taky uspořádaný svůj žebříček hodnot?
Kniha Umění fermentace konečně česky!
Sandorův opus vychází po deseti letech i v češtině a my jsme ji jak se patří pokřtili.
Mikraut aneb Hostina pro bakterie
Když jíme, krmíme nejen sebe, ale i svoje střevní mikroorganismy. Vláknina, ať už rozpustná nebo nerozpustná, je palivem pro naše mikrouty. Nenechme je hladovět!
Potraviny pro tebe – konference 2021
Stručný výtah ze sedmi příspěvků 3. ročníku nesmírně poutavé konference Současné trendy vede speciální výživě na téma střevní mikrobiom.
Podpiwek
Dá se zkvasit Melta? Je podpiwek jenom malé pivo? Už jste malovali kuchyň? Recept v článku!
Probiotický elixír zdraví
Není probiotické, co se leskne. Dokonce ani neplatí, že čím dražší, tím zdravější. Jaké potíže vlastně doprovázejí význam slova PROBIOTICKÝ?