Na blog Zkvašeno přispívám od roku 2017, zajišťuji technický chod a provádím základní jazykové korektury. Ve svém volném čase samozřejmě kvasím, reinstaluji kávovou kulturu, fotím a určuji houby, peču chleba, chodím po Českém krasu a obdivuji přírodu.
Otázka prdlavosti definitivně zodpovězena! Výkrm mikrobioty vyřešen! TOP 10 způsobů úpravy! Víme první - dá se to zkvasit!
Doporučená literatura
Když se svému jídlu věnujete trochu systematičtěji, potřebujete nějakou literaturu, ke které se můžete vracet a buď čerpat novou inspiraci, anebo ověřovat a upevňovat existující poznatky. To je proces soustavného celoživotního učení.
Amazake
Jak sladká je dobrota ze zcukřené rýže, tak bude možná mírně nakyslý tenhle blogový zápisek. Kancelář pro uvádění věcí na pravou míru opět zasahuje.
Sójová omáčka
V chladných měsících je nejlepší čas na založení dlouhozrajících fermentů, které nemají bublat, ale kysat a enzymaticky se rozkládat. Všichni jsme ji ochutnali, ale plísní se bojíme. Sojková, pardon, sójová omáčka ale přitom není nic složitého.
Potřebné vybavení
Pro zkvašení nějaké dobroty potřebujete jen minimální výbavu: pár skleniček s víčkem, prkýnko, nůž a trochu kuráže. S ostatními věcmi a prostorami poradí článek.
Jun
Tajemný nápoj z tajemné tibetské houby, kterým pradávní tajemní tibetští mniši léčili všechny běžné i tajemné tibetské nemoci. Nebo jen kus kombuchy upuštěný do jiného substrátu?
Zase rajská! Fermentovaná…
Lilek rajče je snad to nejlepší, co nám Amerika dala. Když si sklizeň zakonzervujete na sezónu, nebudete mít nouzi o nekonečně verzatilní omáčky.
Tvaroh
Tvaroh v papírku, to je strašák mladých, kteří se z něj bojí komponovat, ač se jedná o bohatý zdroj proteinů a vápníku. Dá se zkvasit?